sport
biegi.sport.walbrzych.pl

Biegi w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyskie bieganie.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-08 11:12

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-17 09:48

Ostatni komentarz: Jarek musiał być strasznie skacowany skoro przybiegł aż rzeci
dodany: 2011.01.11 23:49:06
przez: Kolega
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 13:36

Ostatni komentarz: Gratulacje dla uczestników z Wałbrzycha .Pozdrawiam ,Bolesław Brzuchacz
dodany: 2009.06.21 08:06:19
przez: Bolesław
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-19 15:11

Ostatni komentarz: II Liga(nie długo może I) siatkówki w Wałbrzychu ;
http://juventurwalbrzych2.bloog.pl/
wejdź i sprawdź!:)
dodany: 2009.02.21 17:09:04
przez: AdeKSG
czytaj więcej
POLECAMY
VII bieg szlakiem uzdrowiskowym
2009-06-12 11:27

To był już VII bieg szlakiem uzdrowiskowym, jaki odbył się w Jedlinie Zdroju. Organizatorami wydarzenia było Jedlińskie Towarzystwo Sportowo – Turystyczne oraz firma LAPP Insulators. Pomimo niesprzyjającej pogody na starcie wyścigu zjawiła się prawie setka zawodników.
- Jedliński szlak uzdrowiskowy ma wiele atrakcji, a dla nas ma wielkie znaczenieto, że corocznie zjeżdżają do naszego miasta sportowcy z całego kraju - mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny – Zdroju.
Po starcie biegu aura zmieniła się jeszcze bardziej racząc sportowców jeszcze większą ilością wody z nieba. Fakt ten sprawił jednak, że sam bieg stał się jeszcze bardziej ekscytujący. Zawody odbywały się na dwóch dystansach, 10 km – dla mężczyzn oraz 5 km dla kobiet. Sportowcy mieli do przebiegnięcia trasę na drodze szutrowej, jak również ścieżki leśne, a nawet górskie, prowadzące przez piękne rejony jedlińskich parków uzdrowiskowych.


- Wystartowaliśmy podczas ulewy i pierwsze cztery kilometry zawodnicy musieli przebiec w deszczu, później na szczęście pogoda już bardziej dopisywała - relacjonuje Ryszard Klimas, prezes Jedlińskiego Towarzystwa Sportowo – Turystycznego.
W kategorii kobiet zwyciężyła Daria Szawrańska z JKB Jaworzanie, która przyznaje, że trasa biegu nie była łatwa, ale deszcz wcale w rywalizacji nie przeszkodził.
Na dystansie 10 km najszybszy był Daniel Wosik z Ostrowia - Team Montrial. Sportowiec ten wcześniej, tego samego dnia (!) zwyciężył w zawodach w Sobótce na dystansie 4 km. Obydwa biegi traktuje jednak jako trening przez startem w pucharze świata we Włoszech.
- Pierwsze trzy kilometry po płaskim biegliśmy w zbitej grupie, później piękną trasą pod górę i ścieżkami leśnymi. Deszcz o tyle nam przeszkadzał, że zmuszał nas do omijania kałuż – śmiał się Daniel Wosik.
Klasyfikacja zawodników odbywała się również takich kategoriach, jak najszybszy mieszkaniec Jedliny, oraz pracownik firmy LAPP. Dla wszystkich czekały nagrody, puchary oraz medale. Żaden ze startujących sportowców nie opuścił Jedliny - Zdroju z pustymi rękami.

Jacek Serdeczny / 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: